Fall 2015 Select Awards
TEAM | LEADERSHIP AWARD | COACH'S PLAYER OF THE YEAR AWARD |
Girls' Teams | ||
97 Girls Elite | Morgan Cordier | Emily Jermstad |
97 Girls Palmetto | Bailey Feder | Grace Reynolds |
98 Girls Elite | Chloe Cobb | Erin Wolfe |
98 Girls Palmetto | Kara Bane | Maggie Schopp |
98 Girls Crescent Blue | Whitley Bras | Marissa Baca |
98 Girls Crescent Red | Rachel Forrest | Madison Bailey |
99 Girls Elite I | Alyssa Ross | Brooke Power |
99 Girls Elite II | Salley Slice | Taylor Griffin |
99 Girls Palmetto | Kat Hart | Josie Clark |
00 Girls Elite I | Micah Spickerman | Nicolle Malpartida |
00 Girls Elite II | Hannah Coats | Taylor Padgett |
00 Girls Palmetto I | Zoe Aurednik | Katie Waites |
00 Girls Palmetto II | Kinsley Richardson | McAlpin Ott |
00 Girls Crescent Blue | Caroline Weaver | Shelby Cooper |
00 Girls Crescent Red | Elliot Freeman | Audrey Galimba |
Boys' Teams | ||
97 Boys Elite | Smith Dawsey | Cole Gaston |
97 Boys Palmetto I | Philip Johnston | John Rowe |
97 Boys Palmetto II | Terry Becerra | Geordan Ashford |
98 Boys Elite | Nicholas Orr | Victor Oladipo |
98 Boys Palmetto I | Austin Dugar | Ross Gervasi |
98 Boys Palmetto II | John Gressette | Ben O'Connor |
98 Boys Crescent Blue | Alexis Mayorga | Harris Dickens |
98 Boys Crescent Red | William Dotson | Asher Bowen |
99 Boys Elite | Ian Devlin | Cameron Smith |
99 Boys Palmetto I | Charles Anderson | Paxton Brooks |
99 Boys Palmetto II | Blaine Cook | Taylor Baxter |
99 Boys Crescent | Ben Alford | Gage & Zander Branham |
00 Boys Elite | Gavin Yancey | Patrick Orr |
00 Boys Palmetto I | Matthew Abo-Hamzy | Alex Turkopuls |
00 Boys Palmetto II | Jack Collins | John Swearingen |
00 Boys Crescent | Zach Walker | Grayson Fletcher |
Ashley Dent Memorial Scholarship Award | |||
00 Girls Elite I | Halleigh Bollig | 00 Boys Elite | Ethan Dawsey |
00 Girls Elite II | Aliece Hurley | 00 Boys Palmetto I | William Alas |
00 Girls Palmetto I | Lauren Cooney | 00 Boys Palmetto II | Michael Kirby |
00 Girls Palmetto II | Emily Newsome | 00 Boys Crescent | Tatum Gressette |
00 Girls Crescent Blue | Madison Dugar | ||
00 Girls Crescent Red | Arista Couture |
Girls Coaches of the Year | Josh Puryear | 99 Girls Elite II & 98 Girls Crescent Blue |
Ken Corning | 00 Girls Palmetto I | |
Boys Coaches of the Year | Mark Stevens | 99 Boys Crescent |
Mike Conley | 98 Boys Palmetto II |